Primeur: Cyrus 80 Series bij One Hifi
One Hifi import, onderdeel van The Hifi Studio in Leiden, is exclusieve Benelux-importeur voor Cyrus Audio. En dat is mooi, want Cyrus heeft een hele reeks nieuwe modellen, waarvan er op het Dutch Audio Event voor het eerst in Nederland een paar te zien zijn.
Cyrus 80 Series
Het Britse Cyrus Audio maakt al sinds de eerste dag van zijn bestaan hificomponenten die dieper zijn dan breed. Het bedrijf uit Cambridgeshire heeft die welbekende designfilosofie met de nieuwe 80 Series echter losgelaten door een reeks componenten te lanceren die voor het eerst breder zijn dan diep. De nieuwe reeks zal in eerste instantie bestaan uit een drietal apparaten, te weten een geïntegreerde versterker (80 AMP), een voorversterker (80 PRE) en een stereo-eindversterker (80 POWER), allemaal werkende in klasse-A/B. De eindversterker gaat naar verluidt maximaal 200 Watt per kanaal leveren en kan gebrugd worden om in mono modus 300 Watt te leveren. De geïntegreerde versterker en voorversterker gaan voorzien worden van het BluOS-platform van Lenbrook’s Bluesound.

De nieuwe 80 Series zal in Veldhoven vertegenwoordigd worden door de 80 AMP, die in november op de markt verwacht wordt. De PRE en POWER die in dezelfde lijn zijn aangekondigd, zullen pas in 2026 verschijnen. Wel is de 40 PPA van de partij, een nieuwe phono voorversterker in de vorig jaar verschenen 40 Serie (intro-foto bovenaan). De 40 PPA is een verregaand configureerbare phono-versterker die de voetsporen volgt van de Phono X en de Phono Signature. Een aanzienlijke upgrade ten opzichte van eerdere ontwerpen, zowel technisch als esthetisch. De ingenieurs van Cyrus Audio hebben de interne schakelingen namelijk volledig opnieuw ontworpen. Een nieuwe voeding vermindert bovendien de ruis met twintig procent vergeleken met zijn voorganger, de Classic Phono. De versterkingsregeling is verfijnd en nu instelbaar in nauwkeurige stappen van 5 dB. Kennismaken? Dat kan in Veldhoven!
Nieuwsbrief Mis niets van het Dutch Audio Event